МЕНТОПЛАСТИКА (ГЕНІОПЛАСТИКА) – ХІРУРГІЧНА ПЛАСТИКА ПІДБОРІДДЯ

Геніопластика (або ментопластика) – це пластична операція, яка корегує розмір і/або форму підборіддя. В OrthoGO пластика підборіддя проводиться в комплексі з іншими ортогнатичними процедурами – проводяться поєднані операції.

Наприклад, при виправленні прикусу зубів у дорослого пацієнта ортогнатичний хірург корегує не тільки положення щелепи, а й форму підборіддя пацієнта.

Це практично не збільшує загальний строк реабілітації. Також хірургічна пластика підборіддя проводиться як самостійна операція.

У чому суть хірургічної пластики підборіддя?

В основі цієї операції лежать дві корегувальні методики: установлення імпланту та остеотомія. Перший вид втручання проводиться дуже рідко, зокрема для корекції складних деформацій.

Що стосується остеотомії, то розмір і форма підборіддя корегується хірургічно без використання додаткових конструкцій, у результаті кісткові тканини просто переміщуються або згладжуються.

Кому показана і протипоказана процедура

Показання:
  • Травми підборіддя.
  • Вроджені дефекти підборіддя. 
Протипоказання:
  • Загальні протипоказання до наркозу.
  • Наявність онкологічних захворювань.
  • Психологічна нестабільність пацієнта.
  • Вік пацієнта до 18 років.

Пластика підборіддя проводиться за загальною схемою ортогнатичного лікування..

Запишіться на прийом до щелепно-лицьового й ортогнатичного лікаря-хірурга А.В. Дубнова у зручний для вас час, і він оцінить вашу ситуацію та допоможе визначитися з оптимальним для вас лікуванням.

Дізнайтеся історії пацієнтів, яким вже допомогла ортогнатичному хірургія
Виправлення неправильного прикусу і помилок ортодонта, Україна, Київ, 28 років
На консультацію щелепно-лицьового та ортогнатичного хірурга нашої клініки А.В. Дубнова за направленням свого лікуючого ортодонта прийшов дуже сором'язливий юнак. «У дитинстві я потрапив до поганого фахівця, який видалив мені ікла і звузив верхню щелепу, тепер моя верхня щелепа менша від нижньої, і я не можу нормально жувати», – випалив він із порога. В Артема діагностовано справа I клас за Енглем, зліва II клас за Енглем, гіпоплазію (недорозвинення) верхньої щелепи, відсутність трьох зубів: 43,13 і 23.
Артем Київ, 28 років
 Ортогнатичнна операція фото ДО і ПІСЛЯ, паціент Юліїя, 25 лет, Киів
На консультацію до ортогнатичного хірурга нашої клініки А.В. Дубнова прийшла миловидна, але сумна дівчина. «Я завжди знала, що в мене неправильний прикус, – почала розповідь Юлія. – Моя нижня щелепа попереду верхньої, у мене несиметричне обличчя, підборіддя стирчить уперед і виглядає як злісний бабусин вайп... Батьки мене ніколи до лікарів не водили, тому до стоматолога я потрапила років у 18–19 самостійно. При цьому я завжди помічала, що моя посмішка відрізняється від тієї, що ми бачимо на ідеальних картинках, але мені хотілося просто наблизитися до норми. Спочатку мене бентежила діастема між верхніми зубами, думала, що її виправлять брекети, але ортодонт мені відразу ж сказав, що в моїй ситуації тільки брекети не допоможуть, потрібна операція...» Випадок Юлії – це один із тих рідкісних випадків, коли людина прийшла до нас із повністю сформованим рішенням зробити ортогнатичну операцію. У Юлії діагностовано III клас за Енглем, гіпоплазію (недорозвинення) верхньої щелепи, зміщення центральної лінії нижньої щелепи вліво, зміщення центральної лінії верхньої щелепи вправо, зворотне перекриття, нестачу експозиції верхніх різців, нестачу підтримки верхньої губи і виражене підборіддя.
Юлія Київ, 25 років