ОРТОГНАТИЧНА ХІРУРГІЯ

Глобальна мета ортогнатичної хірургії – відновлення природної симетрії та гармонії обличчя, а також нормалізація змикання щелеп (прикусу), відновлення здоров'я та підвищення якості життя.

Чим відрізняється ортогнатична хірургія
від щелепно-лицьової

До щелепно-лицьової хірургії входить безліч напрямів, які пов'язані з лікуванням тканин обличчя та шиї. Один з таких напрямів – ортогнатичне лікування, або хірургічна ортодонтія. Його призначення – виправлення і гармонізація вроджених лицьових недоліків і дефектів у зоні нижньої третини обличчя (виправлення неправильного прикусу зубів).

Джерела дисгармонії

Неправильне положення щелеп і деформований (неправильний) прикус зубів формуються в період активного росту організму до 10–13 років. Причин може бути безліч. Найчастіше – це вроджена вада: гіпер- або гіпоплазія – посилений або уповільнений ріст, як наслідок – нарощування або, відповідно, недорозвиненість кісткових тканин.

Коли щелепи зміщуються щодо свого нормального положення, тоді м'які тканини слідують за ними. Підборіддя, губи, щоки, ніс, вилиці, контур профілю – те, що формує ваш вигляд і вираз обличчя, – піддаються змінам.

Якщо ваші зуби змикаються неправильно через деформоване положення щелеп, то брекети – це ефектний, але неефективний засіб. Потрібно повернути кістки на їх «законне» місце, і тільки тоді ортодонтичне лікування стане по-справжньому ефективним.

Виправлення неправильного прикусу в дорослих
хірургічним шляхом в OrthoGO

Більшість дорослих пацієнтів, які наважуються на хірургічне втручання, приходять до клініки за направленням свого ортодонта, коли лікар бачить, що з проблемою неможливо впоратися тільки за допомогою брекетів.

Ортодонт рекомендує дорослому пацієнту ортогнатичне лікування

Інші пацієнти звертаються до клініки, тому що не задоволені своїм зовнішнім виглядом протягом тривалого періоду часу (часто з підліткового віку), не впевнені в собі або мають проблеми функціонального характеру (наприклад, не можуть відкусити яблуко або піцу через незмикання передніх зубів). У таких випадках пацієнтам може бути показана ортогнатична операція з вирівнювання зубів.

Як відбувається лікування: коротко
про малоінвазивну методику лікаря Дубнова

В основі малоінвазивної ортогнатичної хірургії лежить комплекс методик і процедур, які роблять ортогнатичну операцію максимально щадною. Всі маніпуляції з виправлення неправильного прикусу дорослої людини і дефектів лицьових кісток виконуються через ротову порожнину, з мінімальною кількістю необхідних хірургічних дій і мінімальним розрізом.

Ортогнатична операція не допускає шрамів на обличчі, тому єдиними помітними слідами від операції будуть лише поліпшена симетрія вашого обличчя і здоров'я.

Тривимірне моделювання

Передові технології для гармонії вашого обличчя

Підготовка хірурга до ортогнатичної операції триває близько місяця. У процесі підготовки лікар за допомогою спеціального програмного забезпечення по порядку повністю моделює всі свої дії, які він виконуватиме під час операції.

Це дозволяє продумати кожний крок для вирішення конкретної проблеми з мінімальною кількістю необхідних маніпуляцій, скоротити період проведення операції, змоделювати її результат, а також мінімізувати всі можливі ризики.

Мінімум необхідних розрізів

Ортогнатична хірургія не допускає шрамів на обличчі – всі маніпуляції проводяться через ротову порожнину з мінімальними розрізами. За рахунок цього не тільки скорочується тривалість операції, а й зменшується період відновлення після неї.

Спостереження за пацієнтом під час і після реабілітації

Після процедури кожному пацієнту провідний хірург клініки дає рекомендації з реабілітації, а також розробляє індивідуальний план ортодонтичного лікування спільно з лікуючим ортодонтом пацієнта. Детальніше про методику і про те, як проходить ортогнатична операція зі зміни неправильного прикусу зубів у дорослих, читайте тут.

Хочете дізнатися, чи підходить вам ортогнатичне лікування?

Бажаєте відновити гармонію обличчя і почати жити повноцінно з правильним прикусом і гарною посмішкою? Поставте запитання ведучому хірургу клініки лікарю Артему Дубнову або записуйтеся на консультацію через форму «Записатися на прийом».

Основні 5 принципів ортогнатичного лікування в OrthoGO

  1. Будь-яке хірургічне втручання, як із виправлення неправильного прикусу зубів, так і з поліпшення гармонії обличчя, рекомендовано проводити пацієнтам після 18 років, коли період росту кісток уже завершився.
  2. Лікуванням дорослого пацієнта з дефектом прикусу зубів одночасно займаються хірург і ортодонт.
  3. До і після операції здійснюється ортодонтичне лікування: необхідно носити брекети до операції та після неї. Однак строки ортодонтичного лікування завжди визначаються ортодонтом і ортогнатичним хірургом для кожного конкретного випадку.
  4. Ортогнатична операція виконується під загальним наркозом і триває від 1 до 6 годин, залежно від складності патології.
  5. Завдяки малоінвазивному втручанню, коли всі хірургічні маніпуляції проводяться через ротову порожнину, обличчя пацієнта залишається чистим і без шрамів. Результат видно відразу після операції!

Хірургічне виправлення неправильного прикусу зубів –
ціна вашого здоров'я і краси обличчя

Записуйтеся на консультацію до клініки OrthoGO в Києві, і наш провідний щелепно-лицьовий і ортогнатичний хірург розповість докладніше про способи лікування у вашому випадку.

Наша клініка працює 7 днів на тиждень з 9:00 до 21:00.

Укажіть зручний час для візиту, і наші фахівці запишуть вас на прийом найближчим часом.

Дізнайтеся історії пацієнтів, яким вже допомогла ортогнатичному хірургія
Виправлення неправильного прикусу і помилок ортодонта, Україна, Київ, 28 років
На консультацію щелепно-лицьового та ортогнатичного хірурга нашої клініки А.В. Дубнова за направленням свого лікуючого ортодонта прийшов дуже сором'язливий юнак. «У дитинстві я потрапив до поганого фахівця, який видалив мені ікла і звузив верхню щелепу, тепер моя верхня щелепа менша від нижньої, і я не можу нормально жувати», – випалив він із порога. В Артема діагностовано справа I клас за Енглем, зліва II клас за Енглем, гіпоплазію (недорозвинення) верхньої щелепи, відсутність трьох зубів: 43,13 і 23.
Артем Київ, 28 років
 Ортогнатичнна операція фото ДО і ПІСЛЯ, паціент Юліїя, 25 лет, Киів
На консультацію до ортогнатичного хірурга нашої клініки А.В. Дубнова прийшла миловидна, але сумна дівчина. «Я завжди знала, що в мене неправильний прикус, – почала розповідь Юлія. – Моя нижня щелепа попереду верхньої, у мене несиметричне обличчя, підборіддя стирчить уперед і виглядає як злісний бабусин вайп... Батьки мене ніколи до лікарів не водили, тому до стоматолога я потрапила років у 18–19 самостійно. При цьому я завжди помічала, що моя посмішка відрізняється від тієї, що ми бачимо на ідеальних картинках, але мені хотілося просто наблизитися до норми. Спочатку мене бентежила діастема між верхніми зубами, думала, що її виправлять брекети, але ортодонт мені відразу ж сказав, що в моїй ситуації тільки брекети не допоможуть, потрібна операція...» Випадок Юлії – це один із тих рідкісних випадків, коли людина прийшла до нас із повністю сформованим рішенням зробити ортогнатичну операцію. У Юлії діагностовано III клас за Енглем, гіпоплазію (недорозвинення) верхньої щелепи, зміщення центральної лінії нижньої щелепи вліво, зміщення центральної лінії верхньої щелепи вправо, зворотне перекриття, нестачу експозиції верхніх різців, нестачу підтримки верхньої губи і виражене підборіддя.
Юлія Київ, 25 років